27. rocznica powstania Prowincji

W sobotę, 17 marca bracia z Prowincji św. Franciszka z Asyżu dziękowali Bogu za 27. rocznicę powstania Prowincji. Z tej okazji w poznańskim kościele franciszkańskim została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył minister prowincjalny o. Bernard Marciniak. Podczas tej celebracji czterej bracia alumni z trzeciego roku zostali mianowani lektorami, a pięciu z czwartego roku – akolitami. Prowincjał, nawiązując w homilii do odczytanej Ewangelii, zaznaczył, że moc, z jaką Jezus przemawiał, spowodowała zadziwienie u tych, którzy mieli Go pojmać. I my jesteśmy zaproszeni do postawy zadumy i uwielbienia wobec mocy i miłości Bożej, skierowanej do każdego z Nas.

Po błogosławieństwie kończącym Mszę Świętą o. Prowincjał wręczył dobrodziejom  klasztorów z Sinalungi, Chianciano Terme i Jarocina statuetki, które są wyrazem wdzięczności za ich oddaną posługę.

Nowo ustanowionym lektorom i akolitom życzymy, by z medytacji Słowa Bożego i Adoracji Jezusa Eucharystycznego czerpali siłę i ciągły zapał do wypełniania swej posługi.

Tekst: Szczepan Kowalski OFM

Zdjęcia: Fabian Witkowski OFM