Aktualności

„Ogólnopolskie Festiwale Muzyki Chóralnej w Miłakowie 2018-2019”

Ostatnimi czasy pojawił się album dotyczący Ogólnopolskich Festiwali Muzyki Chóralnej, które odbyły się w Miłakowie. Publikacja obejmuje dwa festiwale z lat 2018 i 2019.

Transitus św. Franciszka z Asyżu w Sinalundze

We wszystkich naszych klasztorach, 3 października, w wigilię śmierci św. Franciszka, gromadzimy się na nabożeństwie zwanym „Transitus”, upamiętniającym śmierć Biedaczyny z Asyżu.

Rada Plenarna FZŚ Regionu Toskańskiego w Sinalundze

W dniu 5 października br., w naszym klasztorze św. Bernardyna ze Sieny, zebrała się rada plenarna FZŚ regionu toskańskiego.

Dni Braterstwa

Pokój i dobro!
W dniach 20-22 września w naszym Wejherowskim Sanktuarium odbyły się Dni Braterstwa Młodzieży Franciszkańskiej z całej prowincji.

ODZNACZENIE PAŃSTWOWE DLA O. DANIELA SZUSTAKA

odznaczenie państwowe dla o. daniela W miniony piątek (27.09), w ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, odbyła się Gala Kultury, na której to nagrodzono osoby zasłużone dla kultury Powiatu Wejherowskiego. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, na wniosek Starosty Wejherowskiego Gabrieli Lisius, odznaczył złotą odznaką  Za opiekę nad zabytkami …

Czytaj więcej>>

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

światowy dzień migranta i uchodźcy „Nie chodzi tylko o migrantów” –  taki tytuł Ojciec Święty Franciszek nadał swojemu orędziu skierowanemu do wiernych z okazji obchodzonego już po raz 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Ipso facto XXVI. Niedziela Zwykła w ciągu roku wśród wiernych Kościoła katolickiego upłynęła pod znakiem głębokiej…

Czytaj więcej>>

Inauguracja roku akademickiego

Dnia 28. września 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym pw. bł Jana Dunsa Szkota we Wronkach odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

Festyn sportowo-charytatywny w Orliku

Dnia 22 września, z inicjatywy kapelana orlickiego o. Arkadiusza Czaja OFM odbył się Festyn Sportowo – Charytatywny w parku przy Domu Prowincjalnym w Orliku.

Zaproszenie na festyn charytatywny w Orliku

Poprzednie wpisy: „Ogólnopolskie Festiwale Muzyki Chóralnej w Miłakowie 2018-2019” Transitus św. Franciszka z Asyżu w Sinalundze Rada Plenarna FZŚ Regionu Toskańskiego w Sinalundze

Szkoła Boskiego Dizajnu

Dzieląc się z Wami naszą troską chcielibyśmy zaprosić Was na pierwszą edycję warsztatów Szkoły Boskiego Dizajnu – “Tworzenie materiałów promocyjnych + social media”. Zajęcia będą miały miejsce w Toruniu w dniach 25–26.10.2019 r.

10/214