Aktualności

Peregrynacja Krzyża Świętego Damiana w Sinalundze

W sobotę 23 października br. dotarła do naszej wspólnoty kopia ikony Krzyża San Damiano. Kopia ta peregrynuje, z przerwami spowodowanymi przez Covid – 19, po wspólnotach FZŚ Toskanii już od zeszłego roku, aby podkreślić zbliżającą się rocznicę 800-lecia Reguły życia franciszkańskiego. Obecność tego specyficznego Krzyża ma pobudzić wiarę, odwagę, zaangażowanie oraz umocnić tercjarzy i nas wszystkich, w wypełnianiu woli Bożej, odpowiadając sobie na pytanie, które zadawał św. Biedaczyna. Mamy, zaczynając od spotkania z Chrystusem na krzyżu, odbudować i odnowić Jego dom, którym jest Kościół.

Krótka relacja z poszukiwania grobów Służebnic Bożych

Do tej pory odkryliśmy 11. grobów, wśród nich nie ma jeszcze sług Bożych sióstr katarzynek, które Ojciec Święty Franciszek ogłosi błogosławionymi.

Peregrynacja Krzyża Świętego Damiana w Toskanii

„Co do mnie, to nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat dla mnie stał się ukrzyżowany, a ja dla świata”. Te słowa zaczerpnięte z kanonicznego Listu świętego Pawła do Galatów (6,14) znakomicie korespondują z wydarzeniem, jakie w ostatnim czasie przeżywała społeczność Chianciano Terme, przede wszystkim zaś tercjarze.

Siostra Śmierć – śp. o. Grzegorz Bernard Błoch OFM

19 października 2020 roku, o godz. 18.15, w wieku 87 lat, w 67 roku życia zakonnego i 62 roku kapłaństwa, zmarł w klasztorze w Poznaniu

śp. O. Grzegorz Bernard Błoch OFM.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!

„Niezwykli franciszkanie XX/XXI stulecia”, część czwarta

Ukazała się kolejna – czwarta już część „Niezwykłych franciszkanów XX/XXI stulecia”. Zawiera ona biogramy 19 braci mniejszych z Polski (reprezentowane są wszystkie prowincje) i z zagranicy.

Odnowienie profesji zakonnej

W przeddzień Uroczystości naszego Zakonodawcy Świętego Ojca Franciszka, pięciu braci alumnów na ręce o. Rektora Hieronima Stypy odnowiło swoja profesję czasową.

Inauguracja roku akademickiego w WSD

W naszym Wyższym Seminarium Duchownym we Wronkach dnia 30 września rozpoczął się kolejny rok akademicki 2020/2021

Pogrzeb śp. o. Feliksa Chwiłkowskiego OFM

Dnia 6 października 2020 we Wronkach odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. o. Feliksa Chwiłkowskiego

Transitus w wykonaniu DA PLUS

3 października jest wyjątkową datą dla tych, którym bliski jest św. Franciszek. Tego dnia gromadzimy się, aby upamiętnić śmierć asyżanina. Tak też i stało się w tym roku. W kościele pw. Św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie Transitus przygotowanym przez Duszpasterstwo Akademickie Plus.

Siostra Śmierć – śp. o. Feliks Chwiłkowski OFM

W piątek, dnia 2 października 2020 r. zmarł w domu zakonnym Braci Mniejszych –
Franciszkanów we Wronkach, śp. o. Feliks Stanisław Chwiłkowski OFM. Miał 88 lat w
zakonie przeżył 71 lat, a w kapłaństwie 65.

10/295