Aktualności

Odpust Podwyższenie Krzyża Świętego w Miłakowie pod przewodnictwem ks. Wicerektora Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie

W dniach od 11 do 13 września br. w Miłakowie na zaproszenie gwardiana o. Arkadiusza ks. Piotr Dochtycz wicerektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie wygłosił rekolekcje przygotowujące naszą parafię do odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.
.

25-ta rocznica rozpoczęcia nowicjatu

Dnia 4 września, w klasztorze osieckim, u stóp Matki Boskiej Bolesnej, ojcowie Daniel, Adalbert, Chrystian, Jan, Gracjan, Dawid, Maciej, Mateusz, Kamil, Arnold i Patryk spotkali się by wspólnie uczcić 25-tą rocznicę rozpoczęcia nowicjatu.
.

Święto Patronalne w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników (Sinalunga)

Jak co roku przygotowaliśmy się do uroczystości odpustowych poprzez nowennę z udziałem różnych parafii, które pielgrzymowały do naszego Sanktuarium..

Warsztaty misyjne z Zakroczymiu

W dniach od 27 do 31 sierpnia w Zakroczymiu odbyły się warsztaty misyjne dla 10 polskich prowincji Zakonów Franciszkańskich.
.

Pierwsze śluby zakonne w Osiecznej

W dniach od 28 czerwca do 7 lipca 2018 roku miała miejsce kolejna autokarowa pielgrzymka szlakiem sanktuariów, która wyruszyła z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Miłakowa.
.

Pielgrzymka z Miłakowa do Włoch

W dniach od 28 czerwca do 7 lipca 2018 roku miała miejsce kolejna autokarowa pielgrzymka szlakiem sanktuariów, która wyruszyła z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Miłakowa.
.

Imieniny Ministra Prowincjalnego

20 sierpnia 2018 r., w dniu wspomnienia świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła, swoje imieniny zakonne obchodził Minister Prowincjalny o. Bernard Marciniak.
.

29. FESTIWAL MŁODYCH W MEDJUGORJE

Żyć Słowem Bożym – takie hasło przyświecało tegorocznemu, już dwudziestemu dziewiątemu, festiwalowi młodych (Mladifest) w Medjugorje, który odbył się, zgodnie ze zwyczajem, w pierwszym tygodniu sierpnia. Hasłu temu towarzyszył konkretny fragment biblijny, tym razem zaczerpnięty z Ewangelii według świętego Łukasza, dokładnie z perykopy o drodze do Emaus: Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma (24, 45). Msza święta inaugurująca to wydarzenie sprawowana była przez nuncjusza apostolskiego w Bośni i Hercegowinie – JE abpa Luigiego Pezzuto; on też wygłosił homilię. Najświętszą Eucharystię koncelebrowali natomiast: wizytator apostolski parafii w Medjugorje – JE abp Henryk Hoser, Minister Prowincjalny hercegowińskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych – ojciec Miljenko Šteko OFM oraz miejscowy proboszcz – ojciec Marinko Sakota OFM.
.

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Grzegorza Błocha

W dniu wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, w naszej poznańskiej wspólnocie, o. Grzegorz Błoch świętował jubileusz 60-lecia Kapłaństwa.
.

10/91