Aktualności

Tercjarze franciszkańscy z Sinalungi

W dniu 16 kwietnia, w którym każdego roku odnawiamy naszą profesję zakonną tercjarze z klasztoru św. Bernardyna, wybrali jako datę na pierwsze śluby dla swoich trzech nowicjuszów oraz na odnowienie także swojej konsekracji Bogu.

Egzaminy kwinkwenalne w Pakości

W dniach od 2 do 5 kwietnia, a więc jak co roku w oktawie Wielkiej Nocy, odbyło się spotkanie braterskie określone nazwą egzaminów kwinkwenalnych.

Wielki Tydzień i uroczystość diecezjalna „Festa del Voto” w Sinalundze

Nasze przygotowanie do uroczystości Wielkiej Nocy zaczęliśmy od XVII Przeglądu Chórów w naszym kościele pt. „Sinalunga śpiewa”, który odbył się w wigilię Niedzieli Palmowej.

Życzenia wielkanocne Ministra Prowincjalnego

Ewangelista Jan mówi nam, że pierwszą osobą, która rozpoznała Zmartwychwstałego Jezusa, jest Maria Magdalena, kobieta pełna delikatności i czułości serca.

Kalwaria Wejherowska – Droga Krzyżowa w Wielki Piątek

Do najbardziej uświęconych i wzniosłych tradycji związanych z liturgicznym okresem Wielkiego Postu należy wielkopiątkowy zwyczaj  organizowania nabożeństwa drogi krzyżowej, którą określa się często jako drogę krzyżową ulicami miasta.

Miłakowo upamiętnia bohaterów – Żołnierzy Niezłomnych

W niedzielę 18 marca br. w Miłakowie upamiętniono Żołnierzy Niezłomnych, którzy bohatersko walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Droga Krzyżowa ulicami miasta w Miłakowie

W piątek (23 marca) ulicami Miłakowa przeszła tradycyjna Droga Krzyżowa.

VIII Akademickie Gorzkie Żale – VI niedziela Wielkiego Postu

Ostatniemu nabożeństwu przyświecał temat „Tu zmartwychwstał”. Kazanie wygłosił Klaudiusz Michalski OFM.

Śpiewana Pasja w Woźnikach

“Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa” … rozległo się uroczyście już po raz dziesiąty w Niedzielę Palmową śpiewane na wszystkich mszach św. w woźnickim kościele

VIII Akademickie Gorzkie Żale – V niedziela Wielkiego Postu

W V niedzielę przeszliśmy z Getsemani prosto do ogrodu, w którym złożono ciało Jezusa.

10/42