Aktualności

Śluby Wieczyste Brata Fabiana

W piątek 8. grudnia, w dniu w którym Kościół sławi Niepokalane Poczęcie Maryi, zgodnie z 25-letnią tradycją naszej zakonnej prowincji, w kościele klasztornym we Wronkach odbyła się ceremonia złożenia ślubów wieczystych.

Siostra śmierć

Dnia 12 grudnia 2017 roku o 23:50 w szpitalu w Inowrocławiu odszedł do Pana o. Szymon Czesław Sulkowski w wieku 71 lat, w 33 roku kapłaństwa i 41 roku życia zakonnego.

Adwentowe czuwanie grupy VERA VIRTU

W czasie adwentowego czuwania na przyjście Zbawiciela, Grupa Męska z Wejherowa Vera Virtu, przeżywała adwentowy dzień skupienia.

400 lat Pobożnego Bractwa Niepokalanej w Sinalundze

uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P., 8 grudnia br., nasza wspólnota w Sinalundze obchodziła piękny jubileusz Pobożnego Bractwa Niepokalanej

Ks. prof. Piotr Nawrot w DA PLUS

Schola „Zebrani w Dnia Połowie” działająca przy poznańskim DA Plus w czwartek 7 grudnia 2017 roku brała udział w spotkaniu z wyjątkowym gościem: ks. prof. dr. hab. Piotrem Nawrotem.

Kapituła Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego

W sobotę 25 listopada w klasztorze toruńskim odbyła się doroczna kapituła Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, której przewodniczył asystent prowincjalny ojciec Justyn Berus OFM.

Wizyta Ministra Prowincjalnego w Kazachstanie

Komisja ds. restrukturyzacji Fundacji św. Franciszka Rosja-Kazachstan miała swoje spotkanie robocze w dniach od 20 do 25 listopada w Ałmaty w Kazachstanie.

Primus in Agendo w Miłakowie

Klasztor wielu osobom kojarzy się z pełnieniem przez zakonników posługi dla wiernych w kościele, a poza posługą, życiem w celi, życiem za murami. Jednak nie zawsze tak jest. Wielu zakonników, poza posługą duszpasterską i zakonną, wychodzi na zewnątrz do ludzi, co więcej, w różny sposób pomaga im poprzez niesienie różnorakiej pomocy, a szczególnej pomocy chorym, niepełnosprawnym. Przykładem życia innego, niż tylko w kościele, jest o. Arkadiusz Czaja, franciszkanin, obecny przełożony klasztoru w Miłakowie...

120/122