Aktualności

Noc muzeów w Pakości

Wielkopostne warsztaty liturgiczno – muzyczne w Pakości

Finał konkursu biblijnego

W sobotę, 12 maja br., w Liceum Salezjańskim w Rumi odbył się Finał Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda, którego tematem była Księga Wyjścia.

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego – Wejherowo 2018

Drugi weekend maja w duchowej stolicy Kaszub upłynął pod znakiem, nawiązujących do kilkusetletniej tradycji, uroczystości związanych z wielkim odpustem Wniebowstąpienia Pańskiego, zwanym także odpustem lądowym, gromadzącym u stóp Uzdrowicielki na duszy i  ciele głównie wiernych z północnych części ziemi kaszubskiej i pomorskiej.

Wystawa w klasztorze franciszkanów w Miłakowie upamiętniająca masowe deportacje Polaków na Syberię

22 kwietnia 2018 roku w klasztorze franciszkanów w Miłakowie otwarto wystawę upamiętniającą masowe deportacje Polaków na Syberię przez Rosję Sowiecką.

Nadanie mandatu „uczniowie misjonarzy” w Sanktuarium w Sinalundze

Po półrocznej formacji przeprowadzonej też przy naszym klasztorze, w dniu 4 maja 2018 r., nasz biskup Stefano Manetti udzielił mandatu dla „uczniów misyjnych” (discepoli missionari) w naszej diecezji.

Dni braterstwa FRA w Pakości

„Duch, który umacnia w wierze” – te słowa, jako hasło, przyświecały majowym dniom braterstwa Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, tym razem zorganizowanym przez wspólnotę z Pakości i tam też się odbywającym..

Rekolekcje dla kapłanów w Miłakowie

Rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Warmińskiej w klasztorze w Miłakowie .

Spotkanie JPIC w Meksyku

W dniach 9-16 kwietnia, w miejscowości Guadalajara w Meksyku, odbyło się międzynarodowe spotkanie JPIC (Sprawiedliwość ,Pokój, Integracja Stworzenia) na temat „Migracja, przyczyny, mury i franciszkańskie perspektywy”. .

136/182