Aktualności

Koncert: „Dla Matki” w Woźnikach

Z okazji Dnia Matki w niedzielę, 27 maja 2018 r. o godz. 18.00, odbył się w kościele w Woźnikach już piąty koncert „Dla matki” przygotowany i wyreżyserowany  przez p. Renatę Knop i o. Alojzego Pańczaka.

Sympozjum naukowe w Pakości – zaproszenie

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Eleni w Miłakowie

24 maja 2018 roku w czasie Misji Świętych w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie miało miejsce szczególne wydarzenie, a mianowicie, na zaproszenie Urzędu Miasta Miłakowo z okazji Dnia Matki przyjechała z koncertem światowej sławy piosenkarka Eleni wraz z zespołem..

Odpust Trójcy Świętej – Wejherowo 2018

Drugi, tzw. wielki odpust wejherowski obchodzony ku czci Trójcy Świętej, inaczej określany także odpustem morskim, mimo momentami niezbyt sprzyjających uwarunkowań pogodowych, jak co roku, zgromadził na  górach kalwaryjskich niezliczone rzesze wiernych z samego Wejherowa i okolic a także tradycyjnie przybywających, aby duchowo partycypować w tym świętym czasie, pielgrzymów z nieco odleglejszych miejscowości: Pucka, Swarzewa, Władysławowa, Kosakowa, Strzelna, Mechowa czy Leśniewa.

Dąb dla każdej rodziny na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

22 kwietnia 2018 roku po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele franciszkańskim w Miłakowie zorganizowano przez Franciszkanów i Radę Mieszkańców Miasta Miłakowa, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości, przekazanie Parafianom drzewka – dębu i świerku..

Dzień Fatimski i przyrzeczenia FRA w Sinalundze

3 maja br. odbył się pierwszy raz w naszym Sanktuarium Dzień Fatimski, podczas którego została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, sprowadzona z miejsca objawień.

Prowincjalne obchody jubileuszu święceń

24.05.2018 r. w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w kaplicy klasztornej w Poznaniu odbyła się msza święta w intencji ojców, którzy w obecnym roku obchodzą jubileusz święceń kapłańskich..

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

W czwartek, 17. maja w kościele św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu, trzej bracia diakoni: Aleksy Jędrzej Moryson, Benedykt Maciej Stolarski oraz Antoni Tomasz Majewski przyjęli święcenia prezbiteratu, a brat Fabian Artur Witkowski święcenia diakonatu..

240/295