Aktualności

Spotkanie JPIC w Meksyku

W dniach 9-16 kwietnia, w miejscowości Guadalajara w Meksyku, odbyło się międzynarodowe spotkanie JPIC (Sprawiedliwość ,Pokój, Integracja Stworzenia) na temat „Migracja, przyczyny, mury i franciszkańskie perspektywy”. .

II franciszkański charytatywny festyn sportowy w Miłakowie – zaproszenie

Bracia z Miłakowa serdecznie zapraszają do udziału w drugim franciszkańskim charytatywnym festynie sportowym, który odbędzie się 6. maja 2018 r. .

5 minut dla Pisma Świętego: czy świat powstał w 6 dni?

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z cyklu „5 minut dla Pisma Świętego”, gdzie o. dr Jakub Waszkowiak wyjaśnia dlaczego w Biblii mamy opis stworzenia świata w 6 dni, skoro nauka ewidentnie temu przeczy. Czy nadal możemy mówić, że Biblia mówi prawdę? Miłego oglądania!

Pielgrzymka Kleryków na Jasną Górę

„W sercu Jezusa, w sercu Maryi”. Pod takim hasłem, w dniach 17-18 kwietnia odbyła się V Ogólnopolska
Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

Dzień formacji dla Akolitów Świeckich w Miłakowie

4 kwietnia 2018 roku w Miłakowie odbył się „Archidiecezjalny Dzień Formacji dla Akolitów Świeckich”, w którym uczestniczyli wszyscy szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej z Archidiecezji Warmińskiej.

Tercjarze franciszkańscy z Sinalungi

W dniu 16 kwietnia, w którym każdego roku odnawiamy naszą profesję zakonną tercjarze z klasztoru św. Bernardyna, wybrali jako datę na pierwsze śluby dla swoich trzech nowicjuszów oraz na odnowienie także swojej konsekracji Bogu.

Egzaminy kwinkwenalne w Pakości

W dniach od 2 do 5 kwietnia, a więc jak co roku w oktawie Wielkiej Nocy, odbyło się spotkanie braterskie określone nazwą egzaminów kwinkwenalnych.

Wielki Tydzień i uroczystość diecezjalna „Festa del Voto” w Sinalundze

Nasze przygotowanie do uroczystości Wielkiej Nocy zaczęliśmy od XVII Przeglądu Chórów w naszym kościele pt. „Sinalunga śpiewa”, który odbył się w wigilię Niedzieli Palmowej.

256/295