Biblioteka


w Jarocinie

W Bibliotece Francesco działającej w ramach parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie cały czas zachodzą zmiany.
I to nawet spore, wręcz rewolucyjne. Wszystko zaczęło się
z początkiem września, gdy decyzją prowincjała – ojca dr. Bernarda Marciniaka stała się – razem z placówkami we Wronkach i Toruniu – filią Biblioteki Głównej Zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka z Asyżu w Poznaniu. A to oznacza zupełnie nową erę i jakość w historii tego przedsięwzięcia.

Dzięki zmianom organizacyjnym Francesco wzbogaciło się m.in. o sprzęt komputerowy z dostępem do internetu. Z końcem lutego do katalogu centralnego Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” zostały wprowadzone pierwsze książki z jarocińskiego księgozbioru. Po miesiącu w systemie Koha dostępnych jest już blisko tysiąc pozycji. Po wprowadzeniu księgozbioru uruchomiona zostanie w systemie wypożyczalnia.

Biblioteka wraz z czytelnią znajdują się w dolnym kościele
św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Łatwo tam trafić, ponieważ na zewnątrz, tuż obok wejścia znajduje się regał
z książkami do zabrania ze sobą do domu. Zbiory ciągle się powiększają dzięki darowiznom od wydawnictw, osób prywatnych w tym również od franciszkanów, jak również dzięki woluminom przekazywanym z innych placówek zakonnych.

Biblioteka w Jarocinie czynna jest w każdą sobotę
w godz. 11.00-13.00 oraz w pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 10.00-12.00. Być może jednak będzie konieczność wprowadzenia dodatkowych godzin, aby umożliwić korzystanie z niej jak największej grupie czytelników. Biblioteka specjalizuje się głównie w tematyce religijnej i historycznej.
Zapraszamy do odwiedzin na stronie

http://biblioteka.franciszkanie.net/biblioteka-francesco-w-jarocinie,

a także do polubienia naszego profilu facebookowego – Biblioteka Francesco Jarocin.

zdjęcia

Jarocin