Koncert: „Dla Matki” w Woźnikach

Z okazji Dnia Matki w niedzielę, 27 maja 2018 r. o godz. 18.00, odbył się w kościele w Woźnikach już piąty koncert „Dla matki” przygotowany i wyreżyserowany  przez p. Renatę Knop i o. Alojzego Pańczaka. To nawiązanie i kontynuacja poprzednich koncertów przygotowywanych i prowadzonych przez nieodżałowanego p. Kamila Sikorskiego i o. Franciszka Chodkowskiego. Koncert poprzedziła Msza św. odprawiona przez o. Alojzego Pańczaka w intencji poleconych żyjących  zmarłych matek. Koncert poprowadzili o. Alojzy Pańczak, p. Renata Knop i Weronika Knop. Przed licznie zgromadzonymi wiernymi wystąpili: Joanna Suliga, Marek Suliga,  Piotr Goroński,  Grażyna Skotarek,  Katarzyna Ciechańska,  Martyna Dłubała,  Agnieszka Foleher,  Zespół Młodzieży Franciszkańskiej z Woźnik w składzie Basia Marcinkowska, Hania Marcinkowska,  Julia Buda,  Zuzia Kandulska, Olga Sosińska,  Natalia Konewka, Jagoda Konewka. Roksana Biber, Angelika Stefaniak, kwintet dęty z Grodziska Wlkp w składzie:  Julia Kańduła, Eurydyka Jaszyk,  Kamil Rutkowski, Łukasz Stachowiak,  Zbigniew Cesielski oraz Aleksandra Ciesielska i najmłodsza perełka Weronika Berczyńska.

A w repertuarze czegóż nie było! Ave Maria, Franza Schuberta, Moja matko, ja wiem,  Bernarda Ładysza, Mama, mutti, mamasza,  List do matki, Violetty Villas, Nie ma jak u mamy – Wojciecha Młynarskiego, Czerwone róże, Bóg się mamo nie pomylił, Przebacz mi mamo, z repertuaru Tercetu Egzotycznego ,Wśród tylu dróg, Była cicha i piękna jak wiosna, Zakochany pasterz,  To say goodbay w przebojowym wykonaniu Aleksandry Ciesielskiej i Alleluja, Leonarda Cohena.

Koncert zakończyło  gromkie Sto lat dla wszystkich obecnych w kościele mam. Wzruszenie, łzy spływające po policzkach, radość, gromkie brawa nawet na stojąco, spontaniczne włączanie się w śpiew, był największą nagrodą dla wykonawców i organizatorów, dedykowanego wszystkim mamom koncertu.

O. Alojzy Pańczak