Minione wydarzenia z Miłakowa

Setne urodziny Zofii Załęskiej byłej kucharki w klasztorze w Miłakowie

27 maja 2019 roku w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie obchodzono szczególne wydarzenie, świętowano setne urodziny pani Zofii Załęskiej. Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilatki licznie zgromadziła parafian i kapłanów: o. Arkadiusz Czaja – gwardian klasztoru, o. Honorat Rzepka – proboszcz i o. Manswet Rzepka. Pani Zofia była wieloletnią kucharką w klasztorze franciszkanów w Miłakowie. O. Arkadiusz wraz z o. Manswetem i parafianami: Heleną Dąbrowską, Krystyną Szydłowską i Józefem Pełka odwiedzili Jubilatkę w jej domu, gdzie oprócz życzeń i kwiatów oraz wielu słodkich upominków odśpiewano dla Jubilatki pieśń „Życzymy…” i udzielając Bożego błogosławieństwa. o. Gwardian podkreślił w życzeniach, że pani Zofia zawsze jest w pamięci i w sercu franciszkanów, jako wyraz wdzięczności za wielki wkład, jaki włożyła w życie zakonne i parafialne w Miłakowie.

Drugi Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza

Miłakowo od kilku lat zajmuje szczególne miejsce na Warmii i Mazurach, stanowiącym ważny ośrodek wydarzeń religijnych, kulturalnych i sportowych. Dzieła te, są prowadzone przez franciszkanów i parafian. W ostatnim czasie we wtorek 21 maja 2019 roku w klasztorze w Miłakowie odbył się II Turniej Warcabowy o Puchar Gwardiana i Proboszcza. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, wypełniając salę po brzegi, a także wielu kibiców, którzy dopingowali zawodników. Rozgrywki odbyły się w kategoriach: dzieci, młodzież oraz dorośli: mężczyźni i kobiety. Turniej składa się z dwóch etapów. Drugi etap rewanżowy odbędzie się 4 czerwca br. wtedy to wyłonią się zwycięscy turnieju. Zmagania sportowe otworzył o. Arkadiusz Czaja, gwardian klasztoru w Miłakowie, rozpoczynając zawody modlitwą i udzielając wszystkim obecnym Bożego błogosławieństwa. Życzył graczom, aby nie tylko była rywalizacja o zwycięstwo ale przede wszystkim dobra zabawa i okazja do wspólnego spotkania oraz rozmowy.

Chóru „Oremus” z Miłakowa z pielgrzymką w Sanktuarium w Gietrzwałdzie

W dzień urodzin Świętego Jana Pawła II, 18 maja 2019 roku, Chór „Oremus” z Miłakowa pod kierunkiem dyrygent Honoraty Siergun wraz z innymi parafianami oraz z o. Manswetem Rzepką udali się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka była wyrazem wdzięczności Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej za wieloletnią działalność chóru, a także prośbą o duchowe przygotowanie się do kolejnego wydarzenia, jakim jest zbliżający się Ogólnopolski Festiwal Chórów, który odbędzie się 9 czerwca br. w Miłakowie w przepięknym XIV. wiecznym kościele pw. Świętej Elżbiety i Świętego Wojciecha. Parafialny Chór „Oremus” pod batutą Honoraty Siergun, uczestniczy w wielu wydarzeniach religijnych, jak i patriotycznych w Polsce, co wpływa na wzrastającą renomę chóru, a ich profesjonalizm jest dostrzegany przez znawców muzyki chóralnej. Po przybyciu do Sanktuarium pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w oprawie pieśni przygotowanych przez chór „Oremus”. Po nabożeństwie w same południe wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium. O godz. 15.00 włączyli się w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pełni Bożej radości i głębokich duchowych przeżyć wrócili do Miłakowa.

Codziennie jest otaczana modlitwą wraz z jej rodziną i dobroczyńcami klasztoru. Bogu niech będą dzięki. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały otacza Jubilatkę na dalsze życie swoją opieką i błogosławieństwem.