14 grudnia 2017
Aktualności

Zaproszenie na warsztaty liturgiczno-muzyczne w Wejherowie

Data dodania: 2016-10-24

Zaproszenie na warsztaty liturgiczno-muzyczne w Wejherowie

Po II edycjach Wielkopostnych Warsztatów muzyczno-liturgicznych w Pakości, czas na kolejne ważne wydarzenie muzyczne w Prowincji św. Franciszka Zakonu Braci Mniejszych. Tym razem zapraszamy Was do naszej drugiej Kalwarii, czyli do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie. Przygotowujemy warsztaty o charakterze maryjnym i adwentowym. Z tejże racji wybraliśmy właśnie to miejsce, gdzie czcimy obraz Matki Bożej, która nosi tytuł Uzdrowienia Chorych na Duszy i Ciele. Wizerunek ten został ukoronowany przez św. Jana Pawła II, w 1999 roku, w Sopocie. Od dawna pielgrzymują tutaj wierni, aby na kalwaryjskich dróżkach prosić Maryję o potrzebne łaski, zwłaszcza o zdrowie. Wejherowo jest także uznawane za Duchową Stolicę Kaszub, a Matka Boża Wejherowska została ogłoszona Patronką Powiatu Wejherowskiego. Gdy zaś chodzi o same warsztaty i ich muzyczny charakter, to w naszym repertuarze dominować będzie tradycyjny, adwentowy chorał gregoriański. Pragniemy w ten sposób przybliżyć uczestnikom piękno muzycznej tradycji i doświadczyć tego osobiście. Nie zabraknie również utworów czterogłosowych na chór mieszany. Grono prowadzących składać się będzie z osób znanych m.in. z warsztatów w Pakości:
Maria Alexandrowicz (Poznań)
Klaudia Janicka (Bydgoszcz)
Jakub Bartkowiak (Wejherowo)
Konferencje wygłosi kustosz Kalwarii Pakoskiej i liturgista, 
o. dr Kamil Paczkowski OFM. 
Jeżeli zainteresały Cię powyższe informacje i dysponujesz wolnym czasem na początku grudnia, zapraszamy Cię do zgłoszenia swojego uczestnictwa. Co trzeba zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Oto link:
https://goo.gl/forms/UY1NgGPQuAAvAz0z2
Formularze przesłane drogą elektroniczną trafiają do nas automatycznie i wszystkie wprowadzone dane zostają zapisane tylko dla naszych potrzeb organizacyjnych. Trzeba wypełnić wszystkie wymagane pola, aby poprawnie wysłać formularz. UWAGA! Ponieważ dysponujemy w Domu Pielgrzyma 40 miejscami noclegowymi, można wykupić pakiet III z dwoma noclegami. Należy wtedy w zwyczajny sposób wypełnić formularz zgłoszeniowy w Internecie oraz przelać na podane poniżej konto bankowe sanktuarium zaliczkę, w kwocie 70 zł, z dopiskiem "WARSZTATY". Wtedy, dopiero po otrzymaniu zaliczki wpisujemy Was na listę uczestników. W przypadku wybrania pakietu bez noclegów, nie trzeba przelewać zaliczki, lecz uiścić opłatę w dniu przyjazdu. Koszty przedstawiają się następująco: uczestnictwo - 20 zł, wyżywienie - 40 zł, koszt dwóch noclegów - 80 zł. W sumie pełen koszt uczestnictwa, to 140 zł. Szczegóły znajdziecie w formularzu zgłoszeniowym. Czas nagli! Grudzień już niebawem, a liczba uczestników ograniczona! Gdy nie będziemy mogli przyjąć więcej uczestników poinformujemy Was o tym, prawdopodobnie otworzymy listę rezerwowych. Można zadawać nam pytania w formularzu, albo pisząc na adres mailowy: warsztatymuzyczne.ofm@gmail.com.

Liczymy na waszą obecność!
"Do uzdrzeni!"
Organizatorzy
NR KONTA BANKOWEGO SANKTUARIUM:
BGŻ BNP PARIBAS
33 1600 1462 1837 4240 7000 0001

Oficjalna strona organizatora: www.sanktuarium.wejherowo.pl 


Franciszkanie
Poleć stronę franciszkanie.net
Poleć naszą witrynę swoim znajomym


Franciszkanie
Polecamy
Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące
Liceum Franciszkańskie w Toruniu
FRANCISZKAŃSKA BURSA DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ - OLSZTYN
Instytut Świecki Misjonarek Królewskości Chrystusa
1% podatku na szkoły franciszkańskie

Tapety na pulpit
Franciszkanie
Refleksje

Byle byś tylko podczas [...] studium nie gasił ducha modlitwy i pobożności.

Franciszkanie