14 grudnia 2017
Aktualności

Kolędowanie w Barczewie

Data dodania: 2017-02-09

Kolędowanie w Barczewie

W niedziele styczniowe na Warmii w Barczewie przy naszym żłóbku w kościele franciszkańskim wybrzmiały kolędy w wykonaniu różnych chórów. I tak w jedną niedzielę gościliśmy Chór Parafialny „Polifonia" z parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie - rodzinnej parafii gwardiana i proboszcza o. Dawida pod batutą Pani Katarzyny Zalewskiej. Chór upiększył kolędami liturgię Mszy Św. o godz. 12.00 a następnie koncertował w prezbiterium przed żłóbkiem. Oprócz znanych i wspólnie śpiewanych kolęd chór zaśpiewał też kolędy w języku kaszubskim. W następną niedzielę kolędował w naszym kościele Olsztyński Chór „Collegium Baccalarum", który jest IV Oddziałem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze" w Olsztynie. Chór, który istnieje już 30 lat, koncertował i brał udział w wielu konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, jest również laureatem wielu nagród. Chórem dyrygowała Pani dr Agata Wilińska. W kolejną styczniową niedzielę wystąpił w naszym kościele miejscowy chór „Moderato" z Barczewa pod przewodnictwem Pani Danuty Nowakowskiej, skupiający mieszkańców naszego miasta i okolic. Chór również ubogacił liturgię Mszy Św. o godz. 12.00, po której kolędował przed naszym żłóbkiem. Po zakończonym kolędowaniu w naszym dość zimnym kościele, zaprosiliśmy chóry na poczęstunek do sali Pani Teresy Napierało, gdzie miała miejsce jeszcze miła biesiada.

W imieniu wspólnoty zakonnej i naszej parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Barczewie dziękujemy wszystkim chórzystkom, chórzystom i dyrygentkom. Dziękujemy też Pani Teresie Napierało za ogromną życzliwość i gościnę.

o. Dawid Szulca OFM

Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie
Kolędowanie w Barczewie

Franciszkanie
Poleć stronę franciszkanie.net
Poleć naszą witrynę swoim znajomym


Franciszkanie
Polecamy
Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące
Liceum Franciszkańskie w Toruniu
FRANCISZKAŃSKA BURSA DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ - OLSZTYN
Instytut Świecki Misjonarek Królewskości Chrystusa
1% podatku na szkoły franciszkańskie

Tapety na pulpit
Franciszkanie
Refleksje

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie! (Syr 2,1)

Franciszkanie