23 listopada 2017
Aktualności

Nordyckie Dni Młodzieży

Data dodania: 2017-09-05

Nordyckie Dni Młodzieży

W dniach 1-3 września odbyły się w Vadstena, mieście świętej Brygidy, pierwsze Nordyckie Dni Młodzieży. Wzięli w nich udział młodzi ze Szwecji, Danii, Islandii oraz Finlandii. Razem prawie 500 osób, w tym ponad 10 księży, jeden biskup i jeden Kardynał.

Miejscem spotkania była Vadstena, miejsce uświęcone przez św. Brygidę. W piątkowe popołudnie zjechało się ponad 470 młodych osób aby wziąć udział w spotkaniu młodych katolików z północnej części naszego kontynentu. Podczas wrześniowego weekendu młodzież mogła uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez zaproszonych gości, (m.in. o. Damir SDB z Chorwacji - potęga modlitwy; ks. Michel z Holandii - być misjonarzem w dzisiejszej Europie; Alexander i Claudia - powołani do małżeństwa; siostry benedyktynki - czy Bóg powołuje tylko do zycia zakonnego?; ks. Piotr SJ - duchowość ignacjańska). Mimo, że młodzież pochodziła z sąsiednich krajów, najczęściej używanym językiem był angielski, nawet katechezy kardynała Anders'a Arboreliusa były po angielsku. Był czas na modlitwę, adorację i spowiedź, był czas wspólną zabawę i czas na rozmowy. Każdy, mimo niesprzyjającej pogody (w sobotnie popołudnie rozszalała się tak potężna ulewa, że nie mogliśmy wyjść z namiotu, który służył nam za kaplicę i miejsce spotkań), każdy znalazł dla siebie to, co było ważne i mogło go ubogacić.

W przyszłym roku będziemy kontynuować nasze spotkania. Następne Nordyckie Dni Młodzieży odbędą się w norweskim Trondheim.

Aby zobaczyć co się działo, zachęcamy do odwiedzenia kanału youtube:  katolsk horisont

https://www.youtube.com/channel/UCipCaSpflpfvABR6Z5bi72Q

o. Witold ofm

Nordyckie Dni Młodzieży
Nordyckie Dni Młodzieży
Nordyckie Dni Młodzieży
Nordyckie Dni Młodzieży
Nordyckie Dni Młodzieży
Nordyckie Dni Młodzieży

Franciszkanie
Poleć stronę franciszkanie.net
Poleć naszą witrynę swoim znajomym


Franciszkanie
Polecamy
Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące
FRANCISZKAŃSKA BURSA DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ - OLSZTYN
Instytut Świecki Misjonarek Królewskości Chrystusa
Liceum Franciszkańskie w Toruniu
1% podatku na szkoły franciszkańskie

Tapety na pulpit
Franciszkanie
Refleksje

Bóg mój i wszystko moje!
(św. Franciszek)

Franciszkanie