Obłóczyny

W sobotę 22 sierpnia 2020 r. we wschowskim klasztorze miały miejsce obłóczyny. Trzech braci, Łukasz Preihs,
Ryszard Fabrykiewicz oraz Wiktor Iwański zakończyło w ten sposób formację w postulacie, przyjmując nowe, zakonne imiona: Sergiusz, Andrzej oraz Florian.

Było to niezwykle wzruszające przeżycie dla nich, a przede wszystkim dla ich rodzin, choć z pewnością każdemu zakręciła się w oku łezka wzruszenia. W trakcie tej uroczystości pozostawili swoje dotychczasowe życie, poświęcając się całkowicie Bogu, czego symbolem miał być nałożony przez Ministra Prowincjalnego, o. Bernarda Marciniaka OFM, brązowy habit. Zakładając go „zdjęli z siebie starego człowieka
i przyoblekli się w nowego, na podobieństwo Chrystusa”.
Ci młodzi ludzie, którzy wyrazili pragnienie trwania w Miłości Bożej, idąc za świętym bratem Franciszkiem, będą kontynuować formację w nowicjacie w Osiecznej, po której złożą swoje pierwsze śluby zakonne.

            Nowicjusze nie zapomnieli podziękować wszystkim, którzy wspomagali ich dotąd w czasie przygotowań, przede wszystkim ojcom Ambrożemu, Aleksemu, Dezyderiuszowi oraz Antoniemu. Rodzice natomiast otrzymali od swoich synów czerwone róże, którymi deklarowali wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

tekst: Emilia Kijewska
zdjęcia: Weronika Oborska

linki do relacji w Gościu Niedzielnym: 
zgg.gosc.pl/gal/spis/6477048.Obloczyny-w-klasztorze-Braci-Mniejszych-we-Wschowie
zgg.gosc.pl/gal/spis/6476897.Obloczyny-u-wschowskich-franciszkanow

zdjęcia

Wschowa