Probacja we Włoszech

Po pierwszej części probacji, przygotowującej braci do złożenia ślubów wieczystych, która odbywała się w Dursztynie, bracia: January, Wojciech, Ksawery i Szczepan w dniach 15-29 pojechali do Włoch, by odwiedzając miejsca związane z życiem i działalnością Biedaczyny z Asyżu, jeszcze bardziej pogłębić franciszkańskie powołanie.

Podczas pobytu w Italii bracia wraz z o. Tytusem, który poprowadził rekolekcje w miejscach franciszkowych zwiedzili Asyż, Greccio, w którym św. Franciszek zbudował pierwszy żłóbek, Fonte Colombo, gdzie nasz patron napisał regułę Zakonu, a także Bagnoregio – miasto związane ze św. Bonawenturą.

Natomiast dzięki otwartości przełożonego klasztoru w Sinalundze – o. Chryzostoma – bracia zwiedzili Florencję, Sienę, oraz Alwernię, na której święty Franciszek otrzymał stygmaty. Jak na probację przystało nie mogło zabraknąć wykładów z Konstytucji naszego zakonu, które poprowadził o. Chryzostom.

Dziękujemy współbraciom z Sinalungi i Chianciano Terme za iście franciszkańską gościnność, za otwartość. Dziękujemy także ojcom Mateuszowi i Alojzemu, którzy oprowadzili nas po Rzymie. Bogu niech będą dzięki za ten czas!

Szczepan J. Kowalski