Święto Maryjnego Sanktuarium Diecezjalnego w Sinalundze

Od 30 sierpnia przygotowaliśmy się do uroczystości diecezjalnych poprzez nowennę, w której uczestniczyły różne parafie i grupy naszej diecezji. W niedzielę 1 września, w ramach nowenny, obchodziliśmy dzień Rodziny, a podczas Mszy św. małżeństwa z naszej diecezji i nie tylko, odnowiły swoje przyrzeczenia ślubne. Jako znak jedności rodziny, otrzymały od Sanktuarium gadżet z modlitwą Pańską do odmawiania razem przy stole. Dzień później, zakonnicy, zakonnice, osoby konsekrowane z diecezji, modlili się wspólnie o powołania zarówno do naszej diecezji, jak i naszych zgromadzeń.

W przedostatni dzień nowenny, u stóp Maryi, zgromadziły się grupy istniejące przy naszym klasztorze: Franciszkański Zakon Świeckich, Młodzież Franciszkańska, Grupa modlitewna i katechizmu dla dorosłych, osoby z duszpasterstwa związków niesakramentalnych oraz członkowie Pobożnego Bractwa Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Wieczorem, dnia 7 września 2019, w kolegiacie w Sinalundze, została odprawiona przez naszego biskupa Stefano Manetti, w koncelebrze kapłanów diecezji, Msza św. na rozpoczęcie Roku Pastoralnego Diecezji Montepulciano – Chiusi – Pienza, gdzie został też ogłoszony program duszpasterski na nowy rok, w którym pochylimy się nad sakramentem Eucharystii, aby zakończyć ten rok formacji, Diecezjalnym Kongresem Eucharystycznym. Po Mszy św. udaliśmy się procesyjnie z obrazem Matki Bożej, patronki diecezji, do naszego Sanktuarium, gdzie biskup Stefano odnowił akt poświecenia diecezji, swojej Patronce.

W niedzielę 8 września obchodziliśmy centralne uroczystości. Pierwszej Mszy przewodniczył bp. Stefano Manetti, zaś wieczornej – minister prowincjalny braci w Toskanii – Guido Fineschi. Po tej Mszy rozpoczęła się procesja, podczas której nawiedziliśmy z wizerunkiem Maryi Dom Opieki społecznej, gdzie posługujemy, udaliśmy się w pola, winnice i gaje oliwne, dziękując za ochronę i zbiory, a następnie, przed Sanktuarium dzieci odnowiły swój akt oddania się pod opiekę Maryi i wszyscy uczestnicy zatrzymali się na rinfresco przygotowane przez nasz konwent.

Bracia z Sinalungi