Święto Patronalne w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników (Sinalunga)

Jak co roku przygotowaliśmy się do uroczystości odpustowych poprzez nowennę z udziałem różnych parafii, które pielgrzymowały do naszego Sanktuarium. Codziennie inna parafia, pod przewodnictwem swoich duszpasterzy animowała modlitwę Różańcową przed obliczem Maryi czczonej w naszym kościele, a następnie po Mszy św. odnowiła swoje poświęcenie się Maryi Ucieczki Grzeszników – patronce naszej Diecezji.

W niedzielę 2 września, w ramach nowenny przygotowującej do uroczystości, odbyło się Święto Rodziny wraz odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Z całej diecezji przybyli przedstawiciele i 55 par odnowiło swoje przyrzeczenia. Po Mszy, całe rodziny otrzymały błogosławieństwo przed cudownym obrazem, pamiątkowy gadżet a przed kościołem została przygotowana aperitcena dla wszystkich.

Dzień później, w poniedziałek, przed obliczem Maryi, przybyli zakonnicy i zakonnice oraz osoby konsekrowane z diecezji i nie tylko, by modlić się wspólnie o nowe, liczne i święte powołania do naszych instytutów.

7 września o godz. 21:00 w kolegiacie Sinalungi, przed obrazem naszej Matki Bożej, biskup Stefano Manetti, odprawił w asyście zgromadzonych kapłanów Msze św. na rozpoczęcie roku pastoralnego w diecezji. Następnie ruszyła nocna procesja, która odprowadziła Maryję do Sanktuarium, gdzie Biskup zawierzył diecezję pod płaszcz opieki Matki Niebiańskiej.

Także w samą uroczystość 8 wrzenia br. Mieliśmy zaszczyt gościć naszego biskupa Stefano Manetti, który przewodniczył porannej Mszy św., na której dziękowaliśmy za zbiory i plony. Po południu, Mszy św. przewodniczył minister prowincjalny z Toskanii – Guido Fineschi ofm. Dzieci i młodzież, już przed Mszą, przygotowała modlitwy, które dołączyli do balonów. Po Mszy św. zanieśli te modlitwy w procesji, najpierw do domu opieki dla osób starszych, potem na pola, winnice i gaje oliwne, a na koniec przed obraz Matki Bożej, gdzie odnowili swoje zawierzenie Maryi, a potem wypuścili balony z modlitwami w niebo.

Całość odpustu zakończyła się zabawami i rinfresco dla wszystkich.

Wspólnota braci z Sinalungi