Włączenie braci do grona wspólnoty zakonnej

WIECZYSTA PROFESJA ZAKONNA

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to rokrocznie szczególny dzień dla naszej Prowincji z racji składania przez braci kleryków wieczystej profesji zakonnej. Tak było również w tym roku. W ubiegłą sobotę, 8. grudnia, trzej bracia klerycy: Wojciech Śpiegowski, January Grochowy i Ksawery Bolek w kościele klasztornym we Wronkach ślubowali przed Bogiem dozgonne życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Ich ślubowanie przyjął ojciec prowincjał Bernard Marciniak, który przewodniczył uroczystej Liturgii. W swej homilii, poprzez przybliżenie losów Józefa Egipskiego, zwrócił uwagę słuchaczy na Bożą Opatrzność towarzyszącą człowiekowi w każdym czasie i w każdej sytuacji. Tym samym zapewnił on również braci neoprofesów, że Bóg, który ich wybrał do szczególnej misji w Kościele, nieustannie nad nimi czuwa i przez to mogą czuć się bezpieczni w Jego ojcowskich rękach.

Braciom neoprofesom życzymy wiary w Boże prowadzenie, oraz wytrwałości w podążaniu obraną drogą.

Warto wspomnieć, że 17 września przeżywaliśmy również śluby wieczyste naszego współbrata Maksymiliana Iskry, które miały miejsce we wspólnocie braci w Toruniu.

tekst: br. Baltazar

zdjęcia: br. Jozafat