_DSC0226

Woźnicki orszak Trzech Króli

Do Warszawy po raz 12. a do Woźnik po raz 10. w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, 6 stycznia 2020 r. przybył o godzinie 15.00 orszak trzech mędrców ze Wschodu wioząc Bożemu Dziecięciu dary złota, kadzidła i mirry. Przybyłych, dostojnych gości na progu kościoła powitał gwardian o. Patryk Stryk. Następnie weszli oni do kościoła gdzie zajęli przygotowane w prezbiterium dla nich trony a na ofiarowanie złożyli przed ołtarzem złoto, kadzidło i mirrę.

            Nie było by tak pięknej uroczystości gdyby nie wspaniali i oddani ludzie. Konie przygotował p. Marek Suliga z ośrodka jeździeckiego „Harmony Farm” w Szewcach-Zgodzie. W rolę królów wcielili się p. Maciej Nowak na koniu Iden, p. Patryjacja Chajec na koniu Sheila i p. Łukasz Kubel na koniu Diamand. Konie prowadzili panowie Marek Suliga, Czesław Chojnacki i Szymon Sztaferski. Transportem zajęli się p. Łukasz Kubel i p. Grzegorz Rożek.

            Podziękowania należą się również wspaniałej młodzieży franciszkańskiej: Natalii Konewka, Roksanie Biber, Oldze Sosińskiej, Julii Buda, Hani i Basi Marcinkowskim, Angelice Stefaniak, która zgotowała niecodziennym gościom wspaniałe powitanie i przygotowała liturgię, a pod nieobecność o. Alojzego, dzielnie go we wszystkim zastąpiła.

o. alojzy Pańczak

zdjęcia

Woźniki