Wprowadzenie relikwi bl Jolenty Franciszkanie Torun 2019 02

Wprowadzenie relikwii bł. Księżnej Jolenty - patronki rodzin i matek

W niedziele Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w kościele franciszkanów w Toruniu odbyła się niecodzienna uroczystość. Podczas Mszy św. o 11:00 Ojciec Prowincjał Bernard Marciniak OFM dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Jolenty, księżnej Kaliskiej i Wielkopolskiej, klaryski; patronki rodzin i matek.

Uroczystość zgromadziła wielu, wielu parafian i wspólnot duszpasterskich, które służą dla dobra rodzin naszej parafii i miasta: Kościół Domowy, Róża Różańcowa Rodziców, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, Komunia Małżeństw,  Żywy Różaniec, Parafialna Rada Duszpasterska.

Ojciec Prowincjał w kazaniu przedstawił bogatą hagiografię błogosławionej: od dzieciństwa na dalekim dworze króla Węgier, młodość na królewskim dworze Krakowa, dworze książęcym Kalisza i Poznania, aż po skromne życie ubogiej siostry św. Klary w gnieźnieńskim klasztorze. 

Odtąd nasze sanktuarium Niepokalanej Królowej Rodzin może cieszyć się szczególnym orędownictwem u Boga także patronki chrześcijańskich rodzin i matek – bł. Księżnej Jolenty.

o. Jozue Misiak OFM 

zdjęcia

Toruń