Zapraszamy na FRANCISZKAŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH

Smak prawdziwej wolności na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

Ponad 400 młodych ludzi z całej Polski chcą pod koniec tego roku ugościć Franciszkanie z Wronek. Czterodniowemu spotkaniu towarzyszyć będzie hasło „Wolni w Duchu Świętym”. W programie jest między innymi występ teatru Anthony Street, założonego w Jarocinie przez franciszkanina, brata Kordiana. Podczas finału na scenie pojawią się Franciszkanie Odnowy z Londynu (znani w Polsce jako bracia z Bronxu), a także Dariusz Malejonek z zespołem i z projektem „Panny Wyklęte”.
W dniach 27-30 grudnia we Wronkach młodzież będzie rozważać wartości patriotyzmu, wolności, odpowiedzialności i dojrzałości. Wspierać ją w tym będą między innymi:

abp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego przy Komisji Duszpasterstwa. Zaangażowany na rzecz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Charyzmatyczny rekolekcjonista, który z mocą głosi Słowo Boże; – Franciszkanie Odnowy z Londynu – żyjący w ubóstwie, pracujący wśród ludzi zepchniętych na margines życia społecznego: bezdomnych, narkomanów, przestępców i prostytutek i przywiązujący ogromną wagę do obrony życia nienarodzonego;

Darek Malejonek – znany z zespołów Armia i Izrael muzyk tworzący głównie muzykę w stylu reggae, za projekt muzyczny „Panny wyklęte” uhonorowany nagrodą „Strażnik Pamięci”.

gen. Jan Podhorski – żołnierz walczący w czasie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego, uczestnik powojennej konspiracji antykomunistycznej. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Sowa „Kogut”, który przekaże świadectwo człowieka ocalonego z narkomanii i alkoholizmu,

o. Pedro Mariano ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

Młodzi będą mieli okazję do spotkania z ludźmi wykluczonymi – biednymi, samotnymi i odrzuconymi, którym wyjdą naprzeciw i zasiądą z nimi do wigilijnego stołu. A także do zadumy nad darem prawdziwej wolności, wspólnego poznawania Słowa Bożego oraz do modlitwy o pokój ponad wszelkimi podziałami. Franciszkanie z Wronek serdecznie zapraszają i prowadzą zapisy (liczba miejsc ograniczona) pod adresem dnibraterstwafra@gmail.com. Można również kontaktować się pod numerem telefonu +48 530 063 779.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych będzie ważnym wydarzeniem w niewielkim mieście, położonym 50 kilometrów od Poznania, na skraju Puszczy Noteckiej. Organizację wspierają między innymi Miasto i Gmina Wronki, Amica S.A oraz Trol Intermedia.

 

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA DLATEGO NIE ZWLEKAJ I KLIKNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY TUTAJ

RÓWNIEŻ MOŻESZ ZAPOZNAĆ SIĘ JUŻ DZIŚ ZE SZCZEGÓŁOWYM PLANEM DZIAŁANIA TUTAJ